GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

Uye olarak desteklerimizi sunalim.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri

2 posters

Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri Empty Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri

Mesaj tarafından pomaklar.com Paz Şub. 21, 2010 6:24 pm

Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri
Bandırma ve Erdek'ten yolu geçen herkesin ilgisini, özellikle turistlerin yoğun olduğu yaz aylarında, "farklı" giysileriyle ve dilleriyle sarışın, mavi gözlü, genç ve yaşlı kadınlar çeker. Çocukluğumdan bu yana, tatil için Erdek'e giderken gördüğüm bu rengarenk giysili kadınlar ve çocuklar, benim için de her zaman merak ve ilgi konusu olmuşlardı. Bir çocuk gözüyle folklor giysileri giydiklerini düşündüğüm bu insanların, çevreden Pomaklar olarak adlandırıldığını duymuştum.

Yazinin hepsini okumak icin : http://www.yolculuk.com.tr/sayi_63/36_turkiye-defteri-erdekin-yasayan-rengi-pomak-koyleri

Not:Her ne kadar yazar resmi görus dogrultusunda bizim katilmadigimiz pomak turkleri tanimini kullanmis isede guzel resimler ve incelemeler bulunmaktadir.
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri Empty Geri: Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri

Mesaj tarafından decenqua Salı Mart 02, 2010 10:43 pm

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Pomaklar diye düzeltelim o zaman.Bende Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir Çerkesim.Ayrıcada vatandaşlığımızdan gurur duyuyorum,bir çok Pomak arkadaşım gibi.Soy,ırk annamında Türk ısrarı neden bilemiyorum.Allah insanları Kavimler halinde yarattı ne yapalım yani.Kürt,Pomak,Laz,Çerkes,İngiliz,Fransız,Arap,Arnavut,Boşnak gibi..

Bu bizim hatamız değil,Cenab-ı hakkın bahşettiği güzellik,renklerimi....
decenqua
decenqua
Üye
Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : 50 Balıkesir/Gönen
İşiniz : Emekli
Ad Soyad & İme Prezime : Recep ŞEREF
Sülale ismi : Çerkezlerin (Adiğe) Decen Sülalesi
Tesekkur : 27

Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri Empty Geri: Erdek'in Yaşayan Rengi Pomak Köyleri

Mesaj tarafından pomaklar.com Salı Mart 02, 2010 11:51 pm

decenqua demiş ki:Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Pomaklar diye düzeltelim o zaman.Bende Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir Çerkesim.Ayrıcada vatandaşlığımızdan gurur duyuyorum,bir çok Pomak arkadaşım gibi.Soy,ırk annamında Türk ısrarı neden bilemiyorum.Allah insanları Kavimler halinde yarattı ne yapalım yani.Kürt,Pomak,Laz,Çerkes,İngiliz,Fransız,Arap,Arnavut,Boşnak gibi..

Bu bizim hatamız değil,Cenab-ı hakkın bahşettiği güzellik,renklerimi....

Elbette bizimde ulkemiz ve vatanimiz olan Turkiye Cumhiriyetini sevip gurur duyacagiz.Aksini dusunemeyiz bile.
Ama dediginiz gibi tek renk degil renkler toplulugu olarak sevelim ve inaniyorumki bu sekilde ulkemiz daha guclu olacaktir.
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com