GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

Uye olarak desteklerimizi sunalim.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın

+4
babaeskili
KARANLIKlı
pomaklar.com
Bratslav
8 posters

şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın Empty şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın

Mesaj tarafından Bratslav Perş. Ara. 06, 2007 7:12 pm

Konu: Pomaklar... (Okunma Sayısı 486 defa)

ALPERTUNGA61
Türkçü-Turancı

İleti Sayısı: 12

Pomaklar...
« : Ağustos 14, 2006, 17:09:48 »

--------------------------------------------------------------------------------
IRKdaşlarım pomaklar hakkında bilgisi olan yazsın...

Giriş yapıldı

ATASAGUN
Yasakli
Türkçü-Turancı

İleti Sayısı: 170

Öğreniyor...

Ynt: Pomaklar...
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2006, 00:47:20 »

--------------------------------------------------------------------------------
Müslüman Bulgarlar.

Giriş yapıldı

Salur Çerisi
Türkçü-Turancı

İleti Sayısı: 27

« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2006, 03:02:48 »
Çoğu Türkçe bilirler ama kesinlikle konuşmazlar..Herşeyi anlarlar, belli etmezler..Pisliktirler..

Giriş yapıldı
ÇEPNİ
Yasakli
Türkçü-Turancı

İleti Sayısı: 12

« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2006, 10:03:52 »

Müslümanlar ama Bulgar değiller benim bildiğim kadarıyla.Pomakça diye bir dil konuşuyorlar çünkü.Osmanlı zamanında büyük çoğunluğunun seyislikle uğraştığını okumuştum.Hatta seyislikle uğraştıkları için Türkler tarafından aşağılanırlarmış...

Giriş yapıldı
toygar mete
Türkçü-Turancı

İleti Sayısı: 29

« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2007, 18:04:15 »

Pomakların kesinlikle Türk olmadığını biliyorum! Ve de çok pislik olduklarını bende duymuştum!!!

Giriş yapıldı

Kök-Börü
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2007, 18:47:36 »

Asparuh Kaan ve sonrasında ,Eski Bulgar Krallığındaki Peçenek ve Kuman Türkleri'ne ne oldu?Yok mu oldular?Pomakların ortaya çıkışı Osmanlıyı müteakkip fakat çok uzun süredir bu bölgedeler..Peçenek ve Kuman Türklerini yokedenlerin Pomaklar oluğu konusunda varsayımlar var..

Giriş yapıldı

gokturkhan
Yasakli
Türkçü-Turancı

İleti Sayısı: 132

« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2007, 19:28:27 »

Balıkesir merkeze bağlı bir köye gitmiştim, köy ahalisi hiç bizim yörüklere benzemiyordu,değişik bir şiveleri vardı.Köy halkı pomak tıköyün adıda pamukçu.Balkan savaşlarından sonra balkan TÜRK leriyle beraber onlarında epey miktar gekdiklerini öğrendim.Tip olarak çingenelerden farklı ama huy olarak aynılar.

Giriş yapıldı
Bratslav
Bratslav
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : İstanbul-İstanbul
İşiniz : Memur
Ad Soyad & İme Prezime : mesut dayı
Sülale ismi : cevfirolf
Tesekkur : 7

Character sheet
Blog:

https://pomak.yetkin-forum.com

şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın Empty Geri: şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın

Mesaj tarafından Bratslav Perş. Ara. 06, 2007 7:13 pm

bence bunları yazanlar tarihe bakıp bilmeyeler görünce acayip oldum ne yazık acaba biz gerçektende böylemi tanınıyoruz bilmiyorum Crying or Very sad
Bratslav
Bratslav
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : İstanbul-İstanbul
İşiniz : Memur
Ad Soyad & İme Prezime : mesut dayı
Sülale ismi : cevfirolf

Character sheet
Blog:

https://pomak.yetkin-forum.com

şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın Empty Geri: şu insanların pomaklar hakkında düşündüklerine bakın

Mesaj tarafından pomaklar.com Cuma Ara. 07, 2007 6:25 pm

Sevgili kardeşim malesef asıl bakışaçısı bu.
Bakma resmi ağızlardan genelde pomaktürkü denir ama özellikle aşırı milliyetçilerin kafasında bu şekilde.
Aslında sadece biz değil herkeze bu şekilde bakıyorlar.
Bu ve benzeri yazıları çok gördüm görmeyede devam edeceğiz.
Bizim üzülecek bir durumumuz yok.
Onların cağilliğine gülebiliriz ancak.
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Mesaj tarafından KARANLIKlı Cuma Ara. 07, 2007 7:06 pm

gerçekten böyle düşündüklerine inanamıyorum ya...
bende birkaç kişiden pomaklar hakkında kötü sözler duymuştum ve bunlara çok üzüldüm..Sad
KARANLIKlı
KARANLIKlı
Moderatör
Moderatör

Kadın
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : İstanbul (kırklareli-Demirköy)
İşiniz : Öğrenci
Ad Soyad & İme Prezime : Şeyma
Sülale ismi : Kalar

Character sheet
Blog: Blog

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ara. 07, 2007 7:21 pm

arkadaşlar ben tüm bunlara hiş saşirmadim.bizleri yeterince tanimayan insanlar her şekilde konuşur.önemli olan kendimizi tanıtmak ve adımızı duyurmak!
en önemlisi de pomaklığa sahip çıkmaktır.bizler sahip çıktığımız takdirde aleyhimizde o kadar rahat konuşmayacaktır .
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından babaeskili Cuma Ara. 14, 2007 9:33 am

insanımız boyle aynı sekilde diğer etnik kokenli insanlara da aynı muamele yapılıyor.eger birlik olursak zaten kendileri anlayıp susarlar
babaeskili
babaeskili
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : KESAN
Tesekkur : 0

http://www.cigdemlikoyu.tr.cx

Mesaj tarafından pomaklar.com Perş. Ara. 27, 2007 9:26 pm

Bu Yazılar bana ait değildir.Devletin ısmarlama kitaplarının aksine ve ibret verici olması gereken yazılar Sözde Türkçü sitelerinde yazılanlardır.Ve bu yazıları yazanları şidetle protesto ediyorum ve biraz gözlerini açıp Pomak tarihini okumalarını ümid ediyorum.

1 - benim tanıdığım bir pomak var.

bana balıkesirliyim demişti.benden hiç hoşlanmaz.bende kendisini hiç sevmem.tipi Türkü andırır ancak kendsinin pomak olduğunu öğrendim.
acayip kaypak bir adam.yanar döner.meytdanı boş bulduğu zaman atıp tutar,sıkıyı gördüğü zaman ben Türküm ayağı yapar.
işine geldiği zaman müslüman ilan eder kendisini hepimiz müslümanız kardeşiz yapar.
yaramaz bir adam...

fakat genel olarak izlenimim şudur türkleri hiç sevmiyor.Ben TÜRKMENİM DİYE GÖĞSÜMÜ GERE GERE SÖYLEDİĞİMDE Bİ ŞEKİL OLMUŞTU.

2 -Irkdaşlar benim yaşadığım yerde de binlerce pomak var eskiden onları Türk sanıyordum hatta tdk nın sözlüğünde (göçebe Türk toplumu)diye geçiyordu bunu ırkçılık yapmayalım diye yazmış olabilirler.
Zaten hiçbir davranışları Türklere benzemiyor,onları sscb den biz kurtardık ama onlar aşırı derecede nankörler.
Kedi bile daha sadıktır.

3 -

Alıntı

Aslını gönderen TİMUÇİN
Arkadaşlar pomaklar pis millettir.Çünkü bizimle beraber pomaklarda Türkiyeye gelmiş.
Biz onları iyi tanıyoruz. Zorda kaldıkları zaman, müslümanlıktan bile vaz geçerler
Bizde boşnak,arnavut,pomaklara kılıç müslümanı,dönmeleri derler.

Tanrı TÜRKÜ korusun.

ZATEN BU OLAY GERÇEKLEŞMİŞTİR.1878(93 HARİBİ) HARBİNDE,RUSLAR BALKANLARLA BİRLİKTE BULGARİSTANI İŞGAL ETTİĞİNDE BUNLARIN ONBİNLERCESİ KENDİ İSTEĞİYLE VAFTİZ OLMAK İÇİN SIRAYA GİRMİŞTİRSONUÇTA DİNLERİ ÖNEMLİ DEĞİL AMA,İLK FIRSATTA SLAV AĞABABALARIYLA NASIL BİR İŞBİRLİĞİ YAPTIKLARI ORTADA..

3 - Pomaklar, anadil olarak Bulgarca konuşan bir topluluktur.
“Pomak” kelimesi, Bulgarca “pomagam (yardım etmek)” fiilinden gelmekte ve “yardımcı” (pomagaci) anlamına gelmektedir. Pomaklar Makedonya’da bazen “Torbeşi/Torbeshi” ve sıklıkla da “Poturi” olarak isimlendirilirler.

Rodoplarda Pomaklara “Agarjani’’veya “Achrjani” dendiği de olur.Bazı Türk yazarlarının kullandığı, “Pomak Türkleri” ismi , sonradan imal edilmiş, bölge halkının hiçbir şekilde kullanmadığı bir terimdir.

Pomaklar bugün Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya’da yaşamaktadırlar. 1877-1878 Osmanlı-Rus Harbinden önce Pomaklar sadece iki bölgede yaşıyorlardı.
Rodoplar’da ve Lofça dolaylarında… Buna paralel olarak , Pomaklar iki gruba ayrılmaktadır. Rodop Pomakları ve Lofça Pomakları… 1877-1878 Osmanlı-Rus Harbinden önce, Rodop Pomaklarının sayısının 500.000 ve Lofça Pomaklarının ise 100.000 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

1877-1878 Osmanlı-Rus Harbinden sonra, Pomakların önemli bir kısmı Türkiye’ye göç ettiler ve Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Manisa, Eskişehir gibi illere yerleştiler.

Pomaklardan bahsedildiği zaman, Rodop Dağlarının batı kısmında oturan insanlar anlaşılır.

Ülkemizde özellikle Bandırma,Kırkağaç,Keşan ve Soma’da Pomak köyleri vardır.Ülkemizdeki sayılarının 120.000 civarında olduğu zannediliyor.

Slavlaşmış Tuna Bulgarlarının Paflikyan (Paulicians) mezhebine bağlı iken ihtida eden bu Slav topluluğunu kimse Türklüğe yamamaya uğraşmasın.

Merak edenler aşağıdaki kaynaklara bakabilirler.Uzun uzadıya yazacak değilim.

Osmanlı Tapu Tahrir Defterleri

TD 370: Muhasebe-i Vilayet-i Rumeli, 1530.
TD 382: Mufassal, Vakif, Niğbolu, tahmini 1545.
TD 416: Mufassal, Niğbolu, tahmini 1545.
TD 452: Mufassal, Niğbolu, tahmini 1545.
TD 718: Defter-i Mufassal-i Liva-i Niğbolu, 1579.
TD 775: Mufassal Avarız Haneleri Defteri, Niğbolu, 1642.

Maliyeden Müdevver Defterler

MM 11: Defter-i Mufassal-i Vilayet-i Niğbolu, 1516.
Kepeci Tasnifi
Mevkufat Defteri no.2915: Niğbolu Livası Bedel, Nüzül ve Avarız Haneleri, 1751.
Nüfus Defteri, no.6567, 1850.
Temettüat Defterleri
Temettüat Defteri, no.15725, 1845.
Temettüat Defteri, no.15758, 1845.

TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ANKARA

Kuyud-i Kadime, Defter no.58 (KK 58): Defter-i Mufassal-i Liva-i Niğbolu, 1579.

SALNAME-İ VİLAYET-İ TUNA: Dış Kapak: Salname, Sene 1290 [miladî: 1873], Def’a 6, Matbaa-i Vilayet-i Tuna, Rusçuk. İç Kapak: Salname-i Tuna
(Türk Tarih Kurumu Kütüphanesi, Ankara, No: A.II.2077).

4-- Pomakların Türklerle ilgisi yoktur.

Pomaklar; Balkanlarda yaşayan slav asıllı müslüman topluluğudur. Pomak kelimesi slavca pomaçi (yardım etmek), sözcüğünden türeyen pomagaçi (yardımcı) anlamındadır.

İlk olarak Rodoplar'da yaşıyan pomaklar, Türklerin 1356'dan itibaren Rumeli'ye geçmeye başlamasıyla 17. yy'dan sonra müslümanlaştırıldılar. Konuştukları dil slavca ve bulgarca karışımından olan pomakçadır. Pomakçanın kendi dillerine yakın olması sebebi ile bulgarlar (pomak: bulgarca şiddet göstermek anlamındadır) pomaklara "müslüman bulgarlar" demektedirler. Pomakların bulgaristanda yaşadığı bölgeler Lofça, Plevne, Rahova, Filibe idi. Bulgarlar zamanında bulgarlaştırılmak istenen pomaklar, istenilen sonuç alınmayınca göçe zorlandılar. 1877-1878 Türk-Rus savaşları sırasında ise pomakların bir kısmı Makedonya'ya bir kısmı ise Anadolu'ya göç etmişlerdir. Bugün iki türlü pomak vardır; Bulgaristan'dan gelen ve pomakça konuşan "Bulgar pomakları" ve Yunanistan'dan gelen slavca konuşan "Yunan pomakları"...

Uzun bir süre Osmanlı yönetimi altında yaşadıkları ve tarih boyunca türlü sebeplerden dolayı hırıstiyanlar tarafından kıyımlara uğradıkları için kendilerini etnik açıdan Türk olmadıkları halde Türklere daha yakın hissetmektedirler. Bu yakınlığın en önemli sebebi ise müslüman oluşlarıdır. Özellikle bugün Bursa, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bandırma ve çevrelerinde pomaklar vardır. Bu pomaklar bulgar şivesi ile Türkçe konuşurlar. Ama asılları slavdır. Özellikle Makedonya'da komünizme karşı mücadele ettikleri için milliyetçi çevrenin bir kısmının hoşgörüsünü kazanmışlardır ama "Türk" olduklarını iddia etmek yanlıştır.

Orkun Dergisi'nin sözde Türkçü çizgide yayın yapan bir dergi olması, orada her yazılanın "doğru" olduğu anlamına gelmez. Irken bizden farklı bir etnik kökene sahip topluluğa "Türk" demek kesinlikle yanlıştır. Türklük bu kadar ucuz bir şey mi ki herkese bol kepçeden dağıtalım? Ayrıca milli mücadele yıllarında pomak çetelerinin İngiliz yardımları ile Kuvâ-yı Milliye'ye karşı savaştığı gerçeğini unutmamak gerekmektedir. ******'ün büyük eseri Nutuk'ta "Akbaş Kahramanı" olarak anılan Kaymakam Hamdi Bey pomak çetelerince katledilen bir şehidimizdir.
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek

Character sheet

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ara. 28, 2007 10:53 am

bu ne demek..?

tarih boyunca türkler ve pomaklar yanyana durmuşlardır.
osmanlı devletinin iskan politikası gereğince pomak yerleşim bölgelerinde türklerin de olması gayet doğaldır.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ara. 29, 2007 9:30 am

Ertesi günü öğle vakti otobüsle Xanthi'ye hareket ettik. Hiç bir yerde asıl adının İskeçe olduğu yazmıyor. Şehir meydanında iner inmez gözümüze şehrin iki yanında yükselen cami minareleri dikkatimizi çekiyor. Daha yakın olduğu için sağ taraftaki birine doğru yöneldik. Müslüman olduğu, kıyafet ve özellikle takkesinden hemen anlaşılan birine selam verip Türkçe sorduğumuzda kendisinin Pomak olduğunu, ancak asıl Türklerin kendilerini içlerine almak istemediklerini, tüm Yunanistanda 80 bin Pomak yaşadığını, bizim yöneldiğimiz caminin ise Pomak mahallesinde bulunduğunu biraz da burukluk ve serzenişle anlattı. Türk derneğine gitmek istediğimizi söyleyince de tam ters yöndeki caddeyi izlememizi ve camiye yaklaşınca tekrar sormamızı yine Türkçe olarak söyledi. Gerçekten de doğu yönüne doğru giden caddeye girince etrafımızdaki yürüyenlerin tamamının Türk olduğu hemen fark edildi. Derneği sorduğumuz genç bayan, Türkiye'den gelen Üniversite hocaları olduğumuzu öğrenince bizi yakında bulunan Türk Derneği merkezine kadar götürdü. Kapısında hiç bir yazı bulunmayan dernek merkezine girdiğimizde sanki bir Türk İlköğretim Okuluna girmişiz gibi geldi. Karşı duvarın ortasında büyük boy ****** resmi, altında İstiklal Marşımız ve ******ün geçliğe hitabı, iki üst köşede Türk bayrağı, TV de Türk kanalı. Tanışmadan sonra bizi derhal yönetim odasına aldılar ve bir genci dernek başkanını çağırması için gönderdiler.
Her gelen kendini tanıtarak boynumuza sarıldı. Pastalar çaylar getirdildi. Yönetim odası almayınca mecburen ana salona geçtik. İskece Türkleri adeta bizi bağırlarına bastılar. Ne tür ikramda bulunacaklarını şaşırdılar. Kıbrıs olaylarının kızıştığı 1964 ve 1974 sonrası çektikleri sıkıntıları, ellerinden alınan mülklerini, ev yapma, hatta oturdukları evlerinin tamir iznini alamadıklarını anlattılar. Bu arada arkada Rodop dağları içindeki Türk köy ve Kasabalarının belediye başkanlarını tanıttılar. Çocuklarının okullarda karşılaştıkları zorlukları, öğretmen ve imamların atanması ve emeklilikleri yaklaşınca görevden alındıklarını, açtıkları davaları tek, tek anlattılar. Pomak'ın anlatıklarını sorunca " tabi dışlarız! Yunanlılar bizi Türk azınlık olarak değil, müslüman azınlık olarak görmek istiyorlar. Okullarımıza pomak öğretmen, camilerimize Pomak imam atayarak Türklüğümüzü unutturmağa çalışıyorlar. Bu nedenle Pomakları sevmeyiz ve içimize almak istemiyoruz " dediler. Pomakların durumuna daha da acıdık. Onlar iyice yalnız, Batı Trakya Türkleri hep Türkiyede okumuşlar, Türkiye'nin desteğini hep arkalarında hissediyorlar. Zavallı Pomaklar ise bu imkanlardan mahrum olunca daha radikal islam devletlerinden yardım almağa çalışmış, milliyet yerine dini duyguları gelişmiş.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ara. 29, 2007 10:05 am

Avrupa Irkçılık ve Hoşgörüsüzlükle Mücadele Komisyonu’nca(ECRI) 2004 yılında Yunanistan ile ilgili olarak yayınlanan üçüncü raporda, Makedonyalılar ve Türkler dahil Yunanistan’daki tüm gruplarının uluslararası yasal standartlar doğrultusunda dernek kurma ve ifade özgürlüğü haklarını kullanabilmelerini yetkililerin teminat altına almasını teşvik etmektedir.

Raporda ayrıca, “Yunan yetkililer, Yunanca dışında ana dilleri olan Pomak veya Çingeneler gibi Yunanistan’daki azınlık gruplarının varlığını daha kolay tanımaya hazırdırlar. Buna karşılık, Makedonyalı ve Türkler gibi diğer gruplar halen zorluklar yaşamaktadırlar. Hatta bugün bile, Makedon, Türk veya diğer kimliklerini ifade etmek isteyen kişilerin düşmanlıkla karşılandığı görülmektedir. Bu bireyler, önyargı ve klişelere hedef olmakta ve özellikle istihdam alanında olmak üzere bazen ayrımcılığa maruz kalmaktadırlar” denilmektedir.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından pomaklar.com C.tesi Ara. 29, 2007 5:27 pm

'''Okullarımıza pomak öğretmen, camilerimize Pomak imam atayarak Türklüğümüzü unutturmağa çalışıyorlar. Bu nedenle Pomakları sevmeyiz ve içimize almak istemiyoruz " dediler. Pomakların durumuna daha da acıdık.'''

Bu duruma düşmemek için daha çok kimliğimize sahip çıkmak zorundayız.Bizi bizden başkası düünmez.Herkez kendi politikaları doğrultusunda kullanmaya çalışır .Sonuçta biz bizeyiz.
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek

Character sheet

Mesaj tarafından zorrrgegzin Perş. Mart 05, 2009 7:47 pm

ARKADASLAR BENDE KEŞAN POMAKLARINDANIM VE SİZLERE ŞUNU DİYEYİM BİZ POMAKLAR GERÇEKTEN İNATÇIYIZ HAKKIMIZI SAVUNDUĞUMUZ İÇİNDE KAVGACIYIZ DERLER AMA BİLİRİZ Kİ HAKLININ YANINDAYIZ BİZLER MÜSLÜMANIZ VE MİZLERE MUHACİR DENMESİNDEN BENİM GİBİ HER POMAK NEFRET EDERİZ BU DA BENİM KESİN BİLDİKLERİM VE YAŞADIKLARIM
zorrrgegzin
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : istanbul-keşan/edirne
İşiniz : truzim
Ad Soyad & İme Prezime : ali bayır
Tesekkur : 2

Character sheet
Blog:

Mesaj tarafından azize_ Ptsi Mart 23, 2009 9:14 pm

Merhabalar arkadaşlar.Kendimi öz vatanımda hissettim şu an inanın Smile kim ne derse desin pomak olmaktan her zaman şeref duydum ve duymaya da devam edeceğim ...
SAYGILAR...
azize_
azize_
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : istanbul-istanbul
İşiniz : İşletme
Ad Soyad & İme Prezime : Azize Güden
Tesekkur : 1

Mesaj tarafından pomaklar.com Cuma Mart 27, 2009 10:01 pm

azize_ demiş ki:Merhabalar arkadaşlar.Kendimi öz vatanımda hissettim şu an inanın Smile kim ne derse desin pomak olmaktan her zaman şeref duydum ve duymaya da devam edeceğim ...
SAYGILAR...

Dobro doshlisal.
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek

Character sheet

Mesaj tarafından cahit Paz Mart 29, 2009 5:11 pm

Ben Canakkale Can ilcesinde yaşayan bir pomağım, ve bundan onur duyuyorum. Pomak milleti hakkında bilgisi olmayıpta yorum yapan ,kötülüyen cahilinsanları kınıyorum.Terbiyem müsade etmediği için başka birşey söylemek istemiyorum ve bu insanları kendi hallerine bırakıp son olarak şunu belirtmek isterimki cahillik kötü birşey değildir.Önemli alansa bilmediğin konular hakkında yorum yapmamaktr. SAYGİLARIMLA.POMAK OĞLU CAHİT.
cahit
cahit
Üye
Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : can ilyasağa
İşiniz : işci
Ad Soyad & İme Prezime : Cahit Yonar
Sülale ismi : Mizammivi
Tesekkur : 3

Character sheet
Blog:

Mesaj tarafından sipsii Çarş. Tem. 01, 2009 12:01 pm

bu insanlar neler saçmalamış; böyle ilk defa böyle kötülendiğimizi gördüm kendime bir baktım, akrabalarımı, kardeşlerimi köyümde ve komşu pomak köylerinde yaşayan insanları gözümde canlandırdım allah allah dedim bizden mi bahsediyor bunlar yazdıklarıyla benzer bir yanımız yok..bence bu yazılanlar yalandan başka birşey değil...Saygılarımla...
sipsii
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : istanbul-İpsala- Hacıköy
İşiniz : bankacılık
Ad Soyad & İme Prezime : Ersin TOPAÇ

Tesekkur : 0

- Similar topics