GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

Uye olarak desteklerimizi sunalim.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brenna Mac Crimmon

Brenna Mac Crimmon Empty Brenna Mac Crimmon

Mesaj tarafından Misafir Salı Ara. 04, 2007 7:32 pm

Kanadalı kızancık
Kanadalı şarkıcı Brenna Mac Crimmon'ın beş Türk müzisyenle Trakya ve Rumeli türküleri söylediği "Brenna Mac Crimmon ve Selim Sesler" adlı albümü var. Albüm "Karşılama" adıyla Kanada'da yayınlandı.

Trakya'nın "Tekirdağ Karşılaması" herkes tarafından bilinir. Özellikle Trakyalılar veya bu yörenin düğünlerinde bulunanlar daha iyi bilir.
"Kanada nerede, Trakya nerede!" diyeceksiniz. Brenna Mac Crimmon'ın Trakya ve Rumeli müziğiyle ilk tanışması Kanada'da tesadüfen bulduğu bir albüm sayesinde olmuş. Türkiye'ye ilk kez 1984'te turist olarak gelmiş. Sonraki yıllarda Türkiye'de ,rumeli 'de ve Balkan ülkelerinde araştırmalar yapmış
"Türküleri ben çeyiz sandıklarında unutulmuş nakışlara benzetiyorum. Yıllar sonra çeyiz sandığınızı araladığınızda, o unutulmuş nakışlara tek tek bakar, renklerin güzelliğine, dokusundaki kusursuzluğa ve ince işine bir kez daha hayran kalırsınız. Tıpkı 78'lik taş plaklara, 45'liklere hayran kaldığımız gibi" diyen Brenna Mac Crimmon, Bulgaristan'daki bir Türk köyünün ahırında bulduğu 45'likten yola çıkarak, "Şu Karşıki Dağda Bir Fener Yanar" türküsünü de kasetinde yorumlar.
size babazula ile yaptığı bir çalışmayı gönderiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=9JoFbp_hr7
Anonymous
Misafir
Misafir

Brenna Mac Crimmon Empty Geri: Brenna Mac Crimmon

Mesaj tarafından Misafir Salı Ara. 04, 2007 7:41 pm

Anonymous
Misafir
Misafir

Brenna Mac Crimmon Empty Geri: Brenna Mac Crimmon

Mesaj tarafından Misafir Salı Ara. 04, 2007 7:55 pm

Anonymous