GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

Uye olarak desteklerimizi sunalim.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomak Kimliği / Seren Özcan

Pomak Kimliği / Seren Özcan Empty Pomak Kimliği / Seren Özcan

Mesaj tarafından pomaklar.com Cuma Şub. 12, 2021 4:07 pm

Pomak Kimliği
Seren Özcan   CEREN YAYINCILIK VE KİTAPÇILIK

Bu kitap bir etnik kültür çalışmasıdır.

Yaşayışları ve kültürleri bakımından farklı özelliklere sahip olan topluluklar, etnik grupları oluşturmaktadırlar. Bazı ülkelerde onlarca etnik grup bulunabileceği gibi, bu çeşitlilik yüzlerce etnik gruba sahip olan ülkeleri de beraberinde getirir.

Balkan coğrafyasının ev sahiplerinden olan Pomaklar hakkında bilinmeyenler ve yanlış bilinenler bu kitapta derinlemesine incelenmiştir.
Yayın Tarihi: 01.10.2013
ISBN: 9786055553463
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:111
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13.5 x 19.5 cm

Kitabın ÖNSÖZ’ü

Bu çalışma 2013 yılında Trakya Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans araştırma
projesi olarak kabul edilmiştir.

Çalışmada savunulan tez şudur ki Balkanların beş bölgesinde yaşayan Pomakların; Türk mü, Bulgar mı, Yunan mı, Makedon mu, Slav mı, oldukları sorununa ilişkin cevaplar aranmakla beraber Pomakların tarihi ve kültür parçaları birleştirmek için ele alınacaktır. Amaç Pomakların kimlik tanımlamasının farklı görüşleri karşılaştırarak kendi savundukları görüşü aydınlatmaktır
.
Araştırma projemi yazma ve hazırlama döneminde danışmanım Doç. Dr. Fahri Türk’e proje için göstermiş olduğu hassasiyete, sabır ve yardımlarına teşekkürü bir borç bilirim.

Araştırma konum olan Pomakları seçmiş olduğum için beni araştırma boyunca teşvik eden , kaynaklara ulaşmamda kolaylık sağlayan, projemi kitaba dönüştürmem için yardım eden babam Oktay Özcan’a ve beni bu süreç içerisinde destekleyen, eleştirel bakış açısıyla çalışmama yardım eden annem Şennur Özcan’a çok teşekkür ediyorum.

Araştırma esnasında yapmış olduğum röportajda yer alan isimlere yardımlarından ve heyecanla beni desteklemelerinden dolayı teşekkür ederim.

Bu çalışmayı Osmanlı-Rus Savaşı (93 Harbi) sonucunda tarihinin en büyük soykırımına uğramış ve yaşadığı toprakları terk ederek  büyük bir çoğunluğu bugünkü Türkiye sınırlarına (o zaman Osmanlı topraklarıydı ) göçen tüm Pomaklara ithaf ediyorum.
Seren ÖZCAN
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42

Character sheet
Blog: test