GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.
GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yıldız İbrahimova

Aşağa gitmek

Yıldız İbrahimova Empty Yıldız İbrahimova

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 18, 2008 11:26 amYILDIZ İBRAHİMOVA
Hızlı bir enstrüman gibi kullanabildiği dört oktavlık berrak sesi,özgür doğaçlama ustalığı,cazdan halk,çingene şarkıları ve avangard müziğe uzanan geniş bir skalaya dağılan repertuarıyla gerçek bir ses virtüözü olan İbrahimova Avrupa,Asya ve Afrika'da 40'a aşkın ülkede sayısız konserler verdi ve birçok saygın caz festivalinekatıldı.Bulgaristan,Türkiye,Fransa,Yugoslavya,Almanya ve ABD'de 15 albüm çalışması yapan veilk kayıtlarında Bulgar ve Türk Halk Müziklerini caz stilinde evrenselleştirme uğraşı içinde olan sanatçı;modern,avantgard müzik dallarında uygulama ve beste çalışmaları yanında çigan müziğini klasik ve caz müziğiyle bağdaşlaştırarak aranjmanlar da yapmakta..İbrahimova ,dünyanın çeşitli ülkelerinde atölye çalışmaları yönetti.ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümü ile Bİlgi Üniversitesi Caz Müziği Bölümü'nde öğretim üyeliği yapan sanatçı halen bu göreve ODTÜ ve Başkent Üniversitelerinde devam etmektedir.

İVO PAPASOV
Bulgaristan'ın en büyük klarnet ustalarından Ivo Papasov 1952 yılında Kırcaali'de doğdu.Düğün müziğini Caz Müziği ile birleştirerek fenemonel hale geldi.Mükemmel ustalığı ile dünyaca tanındı.Bugün bir müzik efsanesi olan Papasov Türkiye 'de Yıldız İbrahimova ile konserler vermektedir.


Yıldız İbrahimova ile ‘Asırların Şarkıları’
Caz müziğinin dünyaca ünlü sesi Yıldız İbrahimova, başını Bulgaristan’ın en büyük klarnet ustası Ivo Papazov’un çektiği grup eşliğinde 19 Şubat Salı akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Asırların Şarkıları”nı seslendirecek.
Otuz yılı aşkın sanat yaşamını “Sahnede 30 Yıl” albümüyle taçlandıran Yıldız İbrahimova, 16. yüzyıl İtalyan Rönesansı’ndan başlayıp günümüze ulaşan ve Balkan havaları, Çigan müziği ile türkülerimizi de içeren bir seçki sunacak.

İbrahimova’ya klarnette dünya müziğinin en önemli yarışması BBC Radio 3 World Music ödüllü Bulgaristan’ın büyük klarnet ustası Ivo Papazov, piyanoda Jivko Petrov, bas gitarda Eko Veselin Veselinov, davul ve vurmalı çalgılarda Hristo Yotsov ve kanunda Tahir Aydoğdu eşlik ediyor.

Bulgaristan, Türkiye, Fransa, Yugoslavya, Almanya ve ABD’de 15 albüm çalışması yapan ve ilk kayıtlarında Bulgar ve Türk Halk Müziklerini caz stilinde evrenselleştirme uğraşı içinde olan sanatçı; modern, avantgard müzik dallarında uygulama ve beste çalışmaları yanında çigan müziğini klasik ve caz müziğiyle bağdaştırarak aranjmanlar da yapıyor, dünyanın çeşitli ülkelerinde atölye çalışmaları yönetiyor. ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümü ile Bilgi Üniversitesi Caz Müziği Bölümü’nde öğretim üyeliği yapan sanatçı halen bu göreve ODTÜ ve Başkent Üniversitesi’nde devam ediyor.

19 Şubat 2008
Saat: 20.30
Caddebostan Kültür Merkezi
Gişe Tel: 0216 4672568
Bilet Satış: Biletix ve CKM gişesi


---
KRIVO HORA


--
Ivo Papasov & His Wedding BandEn son nazan tarafından Çarş. Şub. 27, 2008 7:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Yıldız İbrahimova Empty Geri: Yıldız İbrahimova

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Şub. 27, 2008 6:57 pm

KONSERDEN BİR GÖRÜNTÜ
---
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz